left pozadie

Archív okienka

 
 

Okienko - Nezabudnuteľná stužková

Bude mať GMRŠ konečne nový web?

Odpoveď je áno. Po dlhej dobe bude mať GMRŠ konečne novú webstránku. Do jej tvorby sa pustili Martin Markech a Tomáš Mitana, ktorí majú s tvorbou webstránok veľké skúsenosti a podarilo sa im uspieť v celoslovenských súťažiach.

Nový web bude poháňať vlastné CMS (systém na správu obsahu), na ktorom sa v týchto dňoch vytrvalo pracuje. Administrácia webu bude teda jednoduchšia i pre vedenie školy, čo sa snažíme docieliť. Zlepší sa tak informovanosť rodičov, budú informovaní o dianí v škole, rodičovských združeniach a aktivitách školy. Nebude chýbať odber noviniek (newsletters) či rss. Pracuje sa i na designe webstránky, ktorý bude moderný, atraktívny a pútavý.

Súčasná webstránka školy má už 6 rokov. Nevyužíva naplno dnešné možnosti internetu a graficky pre mnohých návštevníkov už nie je zaujímavá. Nemožno to však vyčítať, v dobe jej tvorby sa tomu venovalo málo ľudí a i technológie neboli tak vyvinuté ako dnes. Internetové stránky starnú oveľa rýchlejšia ako ľudia. Dnes sa tvoria sa redakčné systémy, pomocou ktorých sa dajú administrovať rozsiahle web prezentácie bez znalosti programovacích jazykov. Ich administrácia je rýchlejšia ako weby s „napevno“ napísaným kódom a v budúcnosti sa dá do nich implementovať nové grafické rozhrania bez veľkého zásahu do kódu. Veríme, že nový web vydrží aspoň tých 6 rokov, koľko vydržal ten starý, a poslúži ešte mnoho návštevníkom na rýchle získavanie informácií o GMRŠ.

Proces tvorby webstránok je zdĺhavý a tak sa len ťažko dá odhadnúť, kedy bude môcť nová webstránka plnohodnotne nahradiť tú súčasnú www.gmrsnm.edu.sk . Jej betaverzia by mohla byť dostupná v polovici februára. O jej vývoji vás budeme informovať na stránke www.gymplaci.sk . So stránkou by sme chceli s Tomášom zabojovať na celoslovenskej súťaži Juniorinternet.

Matho