left pozadie

Archív okienka

 
 

Okienko - Vyberanie maturitného oznamka

Vyberanie maturitného oznamka

  Nadišiel čas, keď si väčšina tretiakov vyberá svoje maturitné oznamká. Firmy sa predbiehajú v tom, ako čo najviac zaujať študentov a pripisujú si , že práve oni sú tí najlepší pre nás.
  I u nás sme začali s vyberaním oznamka, no stretli sme sa s viacerými názormi. Každému sa páči niečo iné, každý má iný vkus. Niekto sa dokáže prispôsobiť viac, niekto menej a niektorí vôbec.
  Ak ste týmto procesom prešli, isto viete o čom hovorím. Neviem či aj v ostatných triedach sú také problémy s výberom toho správneho oznamka, alebo len u nás. Bolo niekoľko návrhov, no ťažko sa dá určiť ktorý je ten pravý. 29 ľudí je veľa a čím viac ľudí, tím menšia šanca na dohodu. Možno že tí, ktorých je v triede menej, majú v tomto smere menší problém.
  Odzneli aj názory, aby každý mal vlastné oznamko, aké sa mu páči. Nebolo by to však divné, keby sme mali na oznamku napísané Oktáva a každý by mal inú verziu oznamka? Niektorí by chceli oznamko v tmavších farbách, niektorí v žiarivejších. Nájsť tú správnu cestu, kompromis, je veľmi ťažké.
  Prebiehali 2 hlasovania, no zhodli sme sa v nich na tom, že sme sa nezhodli. Vyhralo síce "guličkové" oznamko (podobné ako vyššie na obrázku, len zeleno - biele) v pomere 13:11, ale keď je 1/3 triedy proti nemu, tak sa to nedá nazvať šťastnou voľbou.
   Po príchode domov som chcel nájsť oznamká na nete a pridať sem anketu a spýtať sa vás, ktoré by ste si vybrali vy, ak by ste si vyberali. Zistil som, že presne v ten deň pridávala firma nové oznamká na ich web a tie, o ktoré sme hlasovali sa tam už nenachádzajú. Haluz, nie?
  Najvtipnejšie na celej veci je to, že keďže nám v júni odchádza triedny, nevieme kto nám bude triednym/triednou na budúci šk. rok. Bez tohto poznatku totiž nemôžeme dať tlačiť oznamká!
  V skratke, o výbere oznamka sa môžeme hádať až do septembra!

Matho