left pozadie

Archív okienka

 
 

Okienko - Nové číslo časopisu Slovo už čoskoro!

Nové číslo časopisu Slovo už čoskoro!

Exkluzívne vám prinášame pohľad na nové číslo časopisu Slovo, ktorého grafiky sa chytili Tomáš Mitana a Martin Markech.

Pri jeho tvorbe vychádzali z poznatkov, ktoré redakčná rada získala na súťaži školských časopisov. Odborná porota ich vtedy upozornila, že široké články príliš unavujú oči čitateľov. I preto sa grafici v novom čísle časopisu rozhodli urobiť trojstĺpcové rozloženie textu na stránkach, vďaka ktorému si rozhodne prečítate viac článkov.

Ďaľšou radikálnou zmenou je obálka. Možno si poviete, že každé číslo Slova má novú obálku, diametrálne odlišnú od predchádzajúcej. Áno, je to pravda, lebo stále sa hľadala cesta, ako by obálka mala vyzerať. Veríme však, že táto cesta sa konečne našla. Odteraz by na obálke nových čísiel Slova mala dominovať najzaujímavejšia udalosť, ktorá by mala pritiahnuť čo najviac zvedavých očí k tomuto časopisu, aby bola práca dopisovateľov ohodnotená čo najväčším počtom prečítaní ich článkov.

Slovo je kvalitný časopis s množstvom zaujímavých článkov. Jeho kvalita sa stále zlepšuje. Ak sa chceš podielať akýmkoľvek spôsobom na jeho zlepšovaní i ty, ozvi sa mailom na slovo.gmrs(at)gmail.com alebo daj o sebe vedieť redakčnej rade v škole. Nemusíš byť stálym dopisovateľom, ani nemusíš byť v redakčnej rade a tvoje články sa môžu objavovať na stranách časopisu. Ak ťa nebaví písať, môžeš prispievať fotografiami zo školských udalostí, výletov a pod. Neváhaj, prejaviť sa oplatí!

Nové číslo Slova sa začne tlačiť už po jesenných prázdninách. Veríme, že sa naň už veľmi tešíte. Rozhodne sa máte na čo!


7.2.2008: Počas prvých dňoch predaja Slova sa stihlo predať všetkých 150 výtlačkov. Tento obrovský záujem teda potvrdil, že sa vám nové Slovo páči. Môžete si ho stiahnuť vo farebnej verzii.

Matho