staršie novinky

Stránka je optimalizovaná pre Mozilla Firefox a pre rozlíšenie
    1024x768 alebo vyššie.

Naša anketa

Info ohľadom nášho "koncoročáku".

Nové Mesto nad Váhom Mobile-Mania..všetko pre tvoj mobil

Chata STU v Kálnici 22-24.6.2007
www.chatakalnica.sk

Na koncoročák ideme už tento piatok tak sa všetci dobre pripravte. Je na vás či sa necháte doviesť rodičmi (ak vás môžu doviesť - v tom prípade by ste mohli odviesť tých čo nemôžu autom) alebo pôjdete normálnym spojovým autobusom. Z Mesta ide autobus do Kálnice napríklad o 14:30 15:30 ... viac info na www.busy.sk . Náš príchod je nahlásený medzi 15-16 ale to je len orientačné aby vedeli že asi vtedy tam prídeme.

Vystúpite na poslednej zastávke a odtiaľ je to na Chatu STU asi 2km. Podľa značenia by ste tam mali trafiť ale pre istotu pripájam tieto fotografie...

Cesta:

V pozadí za stromami je aut. zastavka. Tu vystúpite. Ak pôjdete autom choďte vľavo. Ak peši môžte ísť vpravo okolo ihriska... Je to jedno len pri ihrisku je rampa a autom by ste neprešli. Pôjdete ďalej až ku Kolibe a Ski Centru.

Pokračujte ďalej po asfaltke do chatovej oblasti Krajná dolina.

Ak budete pozorný všimnete si na pravej strane tabuľku so smerovníkom ku chate STU. A tak budete vedieť že na tomto rozcestníku máte odbočiť vpravo.

Táto malá odbočka vás nemôže zmiatnuť. Vy pokračujete stále rovno

V pozadí môžete vidieť uvítaciu tabuľu chaty STU. Znamená to že odbočíte vpravo - do prudšieho kopca.

Po tomto namáhavou vysvetlení dúfam že nikto nezablúdi :).

Chechtáky:

Peniaze sa budú platiť na mieste. Cena za celý výlet bude okolo 1 000,- Sk resp.  malo by sa to zmestiť do tej sumy. Keď sa budeme skladať ex-triednej tak si nezabudnite zobrať nejaké tie chechtáky navyše tj. ľahká matika 1 000 / toľko čo nás pôjde... (cca 16). Do piatku doneste do školy 100 Sk na potreby ako čipsy a kvapaliny.

Strava:

Jedlo je zabezpečené. Piatok večera, sobota plná penzia a v nedeľu aj raňajky a obed. Zabezpečia nám aj špekačky takže si môžme v sobotu  alebo v piatok večer opekať.

Výbava:

V chate je televízor, vhs prehrávač, myslím že aj dvd prehrávač na prízemí. jedáleň je hneď na prízemí oproti vchodu. Na každej izbe by malo byť umývadlo. Sprchy sú myslím spoločné, na  chodbe na každom poschodí. Štvorky izby sú úplne na vrchu, dvojky na spodku. V chate je možnosť zahrať si biliard, stolný futbal, zahádzať šípky do elektrického terča.. Keby sme chceli diskotéku alebo dačo také nachádza sa tam taká menšia spoločenská miestnosť ktorá by sa dala využiť na tento účel. Telky na izbách nie sú, tuším len v apartmánoch. Vonku pred chatou je kolotoč a kúsok ďalej ohnisko. V chate je aj "bar" s ne-alkom.

Turistika:
Ak by sa vám chcelo mohli by sme sa v sobotu asi na také 2 hodky prejst po blízkom okolí chát, ak by ste súhlasili a dovolil by vám to zdravotný stav :) .

Odporúčanie:
Keďže v oblasti je výskyt kliešťov a dosť bodavého hmyzu odporučil by som aby ste si kúpili nejaké repelenty alebo tabletky B-komplex ktoré majú podobnú funkciu. Bolo by dobré keby ste si zobrali aj dlhšie nohavice keby sme večer sedeli pri ohni alebo išli do lesa.

Ak chcete môžete doniesť nejaké hudobné cdčká, veža je na prízemí.
Ak som na dačo zabudol tak mi to prepáčte popr. sa opýtajte.

PS: Nezabudnite si nabiť baterky do digitálnych fotoaparátov, môžu sa vám dosť zísť!
PS 2: Na chate je slabší signál, možno že  T-Mobile nebude mať žiadny.

Uvidíme sa už tento piatok 22.6.2007!